Jak wybrać i pobrać najlepsze ikony do twojego kursu

Jak wybrać i pobrać najlepsze ikony do twojego kursu

Data publikacji 4 kwietnia 2019 autor Dawid Tumiński

Profesjonalne i nowoczesne ikony to jeden z tych elementów graficznych. których nie może zabraknąć w twoim kursie. Zwłaszcza, jeśli korzystasz z prezentacji i slajdów warto zadbać o przykuwające uwagę grafiki.

Największe, najciekawsze i przeznaczone tylko ikonom repzytorium znajdziesz na stronie flaticon.com. Tutaj możesz wybierać spośród tysięcy (darmowych i płatnych) ikon i całych, tematycznych zestawów.

Oto kilka porad jak znaleźć te najlepsze, jak je pobrać i dopasować do własnych potrzeb.

W pasku wyszukiwania możesz wpisać daną frazę lub słowo, natomiast używając malej strzałki po lewej rozwinąć listę, która pozwoli ci zawęzić rezultaty wyszukiwania do pojedynczych ikon lub całych zestawów.

Wybierz z listy ikony lub zestawy

Strona rozumie tylko polecenia w języku angielskim, dlatego wyszukiwanie np. ikon widelca po wpisaniu tego słowa nie zwróci nam żadnych wyników. Jeśli masz problem z przetłumaczeniem danego słowa na angielski, warto pomóc sobie tłumaczem Google.

Po zatwierdzeniu wyszukiwania, czyli poprzez albo wciśnięcie przycisku Enter lub kliknięcie ikony lupki po prawej stronie paska, u dołu pojawią się wyniki wyszukiwania. Co ciekawe, jeśli zdecydujesz się tylko na wyszukiwanie ikon, to i tak u góry zobaczysz kilka zestawów. Jednak ograniczenia wyszukiwania tylko do paczek ikon, nie zwróci wyników w postaci pojedynczych ikon. Taka mała ciekawostka.

Wyszukiwanie zestawów ikon

W każdym razie kiedy już wybierzesz daną ikonę, możesz kliknąć na mała ikonę z plusem w prawym górnym rogu i dodać ją do własnej kolekcji. Możesz też kliknąć w samą ikonę i w ten sposób podejrzeć ją na pełnym ekranie.

Wybrana ikona wyświetli się na pełnym ekranie

Tutaj możesz ikonę dodać do kolekcji, ale możesz też nieco ją „podrasować”. Po pierwsze możesz wybrać format zapisu: PNG, czyli uniwersalny format dla obrazków, obsługujący przezroczystość, a także formaty edytowalne, jak SVG, EPS czy PSD. Zwróć uwagę, że wybór jednego z dwóch pierwszych formatów pozwoli ci na pokolorowanie wybranej ikony.

Kolorowanie ikony

Od niedawna ta funkcja wymaga założenia darmowego konta i zalogowania.

Jeśli klikniesz na dowolne kolorowe kółko, pokolorujesz wybraną ikonę, a zmiany będą dodane natychmiastowo. Możesz też uruchomić próbnik kolorów (klikając w ostatnie kółko) i dzięki temu dowolnie pomalować ikonę.

Masz też możliwość wyboru wielkości pobieranej ikony. Każda z liczb oznacza rozmiar ikony w pikselach. Wybór rozmiaru spowoduje proces pobierania.

Wybierz rozmiar pobieranej ikony

Oczywiście nie musisz pobierać ikon pojedynczo. Możesz szybko zbudować własną kolekcję, którą znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Zbuduj własną kolekcję ikon

Kiedy kolekcja jest gotowa, wystarczy kliknąć przycik pobierania, wybrać format zapisu poszczególnych ikon (zwróć uwagę, że w tym momencie nie masz już możliwości pokolorowania ikon), a następnie wskazać, gdzie plik ma zostać zapisany.

Dzięki flaticon.com możesz bardzo szybko ożywić swoje kursy i prezentacje. Wystarczy kilka kliknięć i można się cieszyć naprawdę ładnymi i profesjonalnymi grafikami.

Komentarze